Witamy na Recenzowisku.

Zanim się zgłosisz, przeczytaj regulamin, ponieważ niepoprawne zgłoszenia nie będą brane pod uwagę. Zapraszamy wszystkich!

NABÓR OTWARTY! PROSIMY PRZESYŁAĆ ZGŁOSZENIA ZGODNIE ZE WZOREM I NA MAILA PODANEGO W ZAKŁADCE! CZEKAMY NA NOWE DUSZYCZKI!


ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE ORGANIZOWANYM PRZEZ KATALOG OPOWIADAŃ O WAMPIRACH. SZCZEGÓŁY NA PODSTRONIE.

|39| Najtrudniej zaufać.

Edytuj post

Najtrudniej zaufać
Marta
http://najtrudniej-zaufac.blogspot.com/
 -Wygląd (20/20)
W tym:
~Wielkość czcionki, wyjustowany tekst (10/10)
Wielkość czcionki jest odpowiednia. Pasuje do całego wyglądu. Tekst jest wyjustowany. Dodatkowo posiada akapity. Świetnie. Tak wygląda to estetycznie. Podoba mi się, że o tym pamiętasz. Wiele autorek uważa to za zbędną opcję. Sama nie wiem czemu.
~odczucia do kolorystyki bloga, jak i całego szablonu (10/10)
Szablon jest w białoczarnych kolorach. Ładnie, nowocześnie przygotowany nagłówek przyciąga uwagę. CSS jest prosty, lecz nie można wybrzydzać. Mi się podoba. Czasami piękno leży w minimalizmie.
-Treść(0/90)
W tym:
~Styl pisania (10/10)
Piszesz bardzo długie rozdziały. Są ciekawe, poprawne językowe. To ogromny plus. Styl pisania masz przyjemny, lekki i wyćwiczony. Lubisz wszystko opisywać dokładnie. To kolejny pozytyw. Znam dużo osób, które uważają, że to zbędne. Powiem ci, że bardzo szybko i płynnie czytałam twoje opowiadanie. Rozumiałam, co masz do przekazania.
~fabuła (10/10)
Świetnie czytać opowiadanie, które nie jest fanfiction, a jest dobre. Jestem przyzwyczajona do sławnych bohaterów. Czy też ich wyglądu na wzór. A tu zupełna niespodzianka. Na dodatek siatkówka…No skonałam już pod koniec pierwszego rozdziału ze szczęścia. Fabuła niby zwykła, normalna, a jednak przyciąga czytelnika. Wciąga. Świetnie!
~'prędkość' akcji (5/5)
Podobało mi się to, że umiesz rozciągnąć jeden dzień na dwa – trzy rozdziały. Dzięki temu nic nie przyśpieszasz. Skupiasz się na danych sytuacjach. Pozwalasz nam się w to wszystko wczuć.
~sposób zaciekawienia czytelnika (10/10)
Mnie już zaciekawiłaś. Będę czekać na dalsze rozdziały. Chociaż przyznam, że nienawidzę opowiadań dziejących się w Polsce. No, po prostu nie umiem ich czytać. Chyba, że są o Michale Winiarskim. (cii…Takie tam upodobanie) Tym razem mi się podobało.
~umiejętność tworzenia świata przedstawionego oraz jego bohaterów (15/15)
            Tak jak wspominałam wcześniej, wszystko szczegółowo opisujesz. Zawierasz
w rozdziałach dużo informacji o bohaterach, otoczeniu i wszystkim innym. Nie miałam problemu z odnalezieniem się w twoim wyimaginowanym świecie. Dziękuję za tę podróż.
~opisy (przedmiotów, krajobrazu, przeżyć/uczuć) (10/10)
Na to odpowiedziałam wyżej. Nie unikałaś opisów uczuć, które również są bardzo ważne. W końcu to one pozwalają nam poczuć się, jak w ciele postaci. Poza tym, nie było u ciebie zakładki bohaterowie. Nic do niej nie mam, jeśli są opisy w rozdziałach. U ciebie nie ma zakładki, ale są opisy. I za to pełna pula punktów.
~zapis dialogów (5/5)
Dialogi zapisujesz poprawnie. Zamiast „-‘’ powinna być pauza lub pół pauza, ale moim zdaniem to nie jest ogromny błąd. ­ ­­„ – ‘’lub „—‘’.
~interpunkcja (9/10)
Nie zauważyłam błędów interpunkcyjnych. Nie tak dużych, jakbym przypuszczała. Jednakże czasem zapominasz o przecinku przed „a”. W niektórych zdaniach go stosujesz, w niektórych nie. Staraj się o nim pamiętać.
~spójność tekstu (15/15)
Spójność tekstu jak najbardziej była. Odnalazłam się w każdej sytuacji i rozdziale. Wszystko było jasne. Nie było przeskoków z miejsca na miejsce w niewyjaśnionych okolicznościach.
W sumie zdobyłaś 109 punktów. Jest to ocena celująca.
~uwagi/rady dla autora opowiadania
            Rzadko kiedy wystawiam, tak dobre oceny. Przeważnie wyznaczam błędy, poprawiam i mam dużo roboty. Teraz tak nie było. Dzięki Bogu. Piszesz bardzo dobrze. Ciekawie. Masz lekki styl pisania, o czym mówiłam. Rozwijaj się dalej. Miej wenę i podbijaj blogosferę. Powodzenia.
Alicja.
~Skyfallgirl

3 komentarze

  1. Dlaczego w treści jest "0/90"?

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow! Aż tak dobrze? Dziękuję bardzo za wszystkie miłe słowa! :) Jest mi naprawdę bardzo, bardzo miło i aż chce się siadać i pisać :)
    Dziękuję również za pośpiech, bo nie spodziewałam się, że tak szybko nadejdzie moja kolej. Postaram się zwracać uwagę na te przecinki, ale to moja zmora od zawsze i coś czuję, że bez porządnego kursu albo bez bety się nie obejdzie.

    OdpowiedzUsuń

© Agata | WioskaSzablonów.