Witamy na Recenzowisku.

Zanim się zgłosisz, przeczytaj regulamin, ponieważ niepoprawne zgłoszenia nie będą brane pod uwagę. Zapraszamy wszystkich!

NABÓR OTWARTY! PROSIMY PRZESYŁAĆ ZGŁOSZENIA ZGODNIE ZE WZOREM I NA MAILA PODANEGO W ZAKŁADCE! CZEKAMY NA NOWE DUSZYCZKI!


ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE ORGANIZOWANYM PRZEZ KATALOG OPOWIADAŃ O WAMPIRACH. SZCZEGÓŁY NA PODSTRONIE.

|57| odnalezione szczęście

Edytuj post

"Odnalezione szczęście"
 Pulincia Brooks
http://odnalezioneszczescie.blogspot.com/
-Wygląd (3/20)  W tym:
~Wielkość czcionki, wyjustowany tekst (3/10) 
Wielkość czcionki jest dobra. Czytelna, nie za duża, nie za mała. Tekst nie jest wyjustowany. Akapitów również nie ma. Nie mam pojęcia czemu ramka posta jest tak ściśnięta. Po prostu nie wygląda to ani estetycznie ani ładnie. Jaki miałaś cel?
~odczucia do kolorystyki bloga, jak i całego szablonu (0/10)
Szablon, jeśli mogę to tak nazwać, jest okropny! Dosłownie. Odrzuca na pierwszy rzut oka. Ten różowy w pasku stron jest najgorszy. Jeśli już tak bardzo nie chciałaś szukać szablonu na graficiarni, szabloniarni, gdziekolwiek, to trzeba było ustawić normalny szablon. Prosty ze zdjęciem jako nagłówek. Taki przykład >>> http://nie-winna.blogspot.com/
Naprawdę wygląd jest ważny. To wizytówka bloga, a więc musisz o to zadbać. 
-Treść(36/90) W tym:
~Styl pisania (5/10)
Styl pisania jest w porządku. Ani dobrze ani źle. Widzę, że masz problemy z przecinkami. Interpunkcja u ciebie leży, jeśli chodzi o np:
- Tak{przecinek} chodźmy - uśmiechnęłam się do Nick'a.
- Rosalie {przecinek} bo ja... ja muszę ci coś powiedzieć i nie wiem czy ta wiadomość cię zadowoli{...} 
- Masz rację {przecinek} czuję się fatalnie, dalej nie mogę pogodzić się ze śmiercią rodziców...
- Wiesz co {przecinek} Rosalie mam pomysł, {koniec zdania}{duża litera} może wybierzemy się na małe zakupy do galerii{przecinek} jak kiedyś po staremu siostra z bratem hmm... ? 
Nie będę wypisywać ci takich samych zdań z każdego rozdziału. Generalnie nie pojmujesz jeszcze zasad interpunkcji. Poczytaj o tym. Wtedy poprawisz błędy i tekst będzie lepszy.
- Czyli to znaczy, że się zgadzasz? - kiwnęłam twierdząco głową i szeroko uśmiechnęłam się do Nick'a. 
Skoro to on pytał, to czemu w didaskaliach jest "kiwnęłam"? Nie rozumiem. Przez takie zapisy łatwo się pogubić.
~fabuła (2/10)
Szczerze? Nuda. Totalna nuda. Temat tak oklepany, że bardziej być nie mógł. Chociaż chciałabym ci przyznać punkty, to nie mogę. Fabuła nie jest ciekawa. Dziewczyna straciła rodziców, oczywiście w wypadku samochodowym, bo zostali potrąceni. Wyjeżdża z bratem do LA, jak tylko się dowiaduje, że on kupił mieszkanie. Tak od razu? Po prostu? Acha, no dobrze. 
Nigdy nie czytałam FF o tym zespole, to prawda. Ale o One Direction zdążyłam już wiele się naczytać i pomysły są podobne. Naprawdę więcej oryginalności to lepszy sukces.
~'prędkość' akcji (1/5)
Za szybka i to mi się bardzo nie podobało. W prologu mamy już zawarte pół historii. W pierwszym rozdziale znamy całą przeszłość. W drugim wyjeżdżają. Proszę, zwolnij. Twoje notki i tak są bardzo krótkie. Nie rozwijasz wątków, pędzisz z akcją nie wiadomo po co.
~sposób zaciekawienia czytelnika (0/10)
Hm,  no więc nie zaciekawiłaś mnie. Właśnie dlatego, że to jest typowe fan fiction. Dosłownie i w przenośni. Jeśli wniosłabyś coś takiego naprawdę od siebie, może zmieniłabym zdanie. Ale rozdziały są tak krótkie, że zanim coś mnie wciągnie, już kończę czytać. 
~umiejętność tworzenia świata przedstawionego oraz jego bohaterów (5/15)
Cóż, gdyby ten świat nie był przedstawiony w prologu i rozdziale pierwszym, byłoby lepiej. A ty jak uważasz? To tak jakby autor książki, zdradzał ci już wszystko na pierwszych kartkach. Bezsensu. Poczekaj z tym. Stwórz świat w głowie. A potem postaraj się pokazać nam go w postach. Taka rada. Musisz sobie to lepiej wyobrażać.
~opisy (przedmiotów, krajobrazu, przeżyć/uczuć) (3/10)
Jeśli faktycznie stosowałabyś opisy, to rozdziały nie byłyby krótkie, prawda? Och, trochę ich było. To przyznam. Ale nie są długie, więc nie mogły nam wiele przedstawić.
~zapis dialogów (0/5)
Zapis dialogów jest nieprawidłowy. Proszę, zapoznaj się z tym.
~interpunkcja (5/10)
Zapominasz przecinków po zwrotach i przed zwrotami do kogoś. Zależy, gdzie pada imię osoby. Nie wiesz także, jak wydzielić zdanie. Robi się wtedy takie długie bezsensowne zdanie. Tak, powtórzyłam. Wiem. Czytaj tekst przed dodaniem. Człowiek uczy się na błędach. Na szczęście innych interpunkcyjnych byków nie widziałam. :)
~spójność tekstu (15/15)
Spójność tekstu była. Nie widziałam, żebyś zmieniała czasy z przeszłego na teraźniejszy. To właśnie z tym są najczęściej problemy.
W sumie zdobyłaś 39 punktów. Jest to ocena dopuszczalna. 
~uwagi/rady dla autora opowiadania
Dostałaś taką ocenę, nie dlatego, że źle piszesz. Nie piszesz źle. MOIM ZDANIEM jesteś na bardzo dobrej drodze do dobrego bloga. Musisz tylko poćwiczyć interpunkcję i zająć się wyglądem bloga. Jest naprawdę nie ładny. Nie robisz błędów ortograficznych, gramatycznych. Życzę ci powodzenia i weny.
~Skyfallgirl.

2 komentarze

 1. "Zapis dialogów jest nieprawidłowy. Proszę, zapoznaj się z tym."
  Skoro jest niepoprawny, to powiedz jej co robi źle, żeby na przyszłość wiedziała. Samo to, że napiszesz "nieprawidłowy" nic nie daje.

  Pierwszy raz w życiu widzę słowo bezsensu. O mamusiu, są jeszcze na świecie ludzie, którzy nie znają podstawowych zasad ortografii? Myślałam, że nie, a tu bum!, zdziwienie.

  "jesteś na bardzo dobrej drodze do dobrego bloga"
  jesteś na bardzo dobrej drodze do dobrego bloga
  Czy widzisz to masło maślane?

  Wytykasz autorce bloga interpunkcję... Powiedz mi, po co w zdaniu "Zależy, gdzie pada imię osoby." przecinek? Nie powinno go tam być.

  W Twojej "ocenie" jest od groma błędów, nawet szkoda mi czasu, aby je wypisać. Radzisz, aby zapoznać się z różnymi poradnikami... a sama próbowałaś?
  /K

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro szkoda ci czasu, to po co to robisz? Uważasz, że umiesz lepiej? >>> Załóż recenzownie :) A jeżeli nie chcesz, to się nas nie czepiaj. Mogłabyś też zauważyć to, że ludzie często skarżą się na pomyłki bloggera, ponieważ zżera spacje i akurat może tam się to pojawiło. Nie ma po co dodawać sarkastycznych uwag. Tak czy inaczej dziękujemy za zwrócenie uwagi.

   Usuń

© Agata | WioskaSzablonów.